Gdzie kupić olejek słonecznikowy do włosów?

Coraz bardziej zależy nam na tym, aby kosmetyki, których używamy, były w 100% naturalne. Nie mogą zawierać żadnych sztucznych substancji, konserwantów i barwników. Dlatego przed kupnem sprawdzamy opinie oraz czytamy komentarze i opisy producentów. Chcemy dobrze przygotować się do zakupu kosmetyku, który potem będzie nam służył jako środek pielęgnacyjny. Podobnie jest z olejkiem słonecznikowym do włosów. Czy wiesz, gdzie kupić ten kosmetyk?

olejek-sezamowy.jpgWbrew pozorom olejek słonecznikowy kupisz nie tylko w supermarkecie. Jest wiele innych miejsc, w których zaopatrzysz się w zapas tego naturalnego produktu. Po ekologiczny olejek słonecznikowy najprościej udać się prosto do tłoczni lub olejarni. Są to miejsca, w których używa się profesjonalnego sprzętu. Niektóre pełnią rolę skansenów – można zobaczyć w nich starodawne maszyny i przekoanć się, jak proces pozyskiwania oleju wyglądał kiedyś. Równie dobrze możemy założyć domową tłocznię olejów kosmetycznych i spożywczych – oczywiście przeznaczonych do własnego użytku. W tym celu wystarczy kupić prasę olejową. To, jaką ilość olejku pozyskamy, zależy od zawartości tłuszczów w nasionach. I tak np. do wyprodukowania 500 ml olejku słonecznikowego wystarczy 1 kg nasion słonecznika.

Dla leniuszków o wiele wygodniejsze będą zakupy w sieci. Internet to nie tylko źródło informacji. Kupić w nim możemy olejki i kosmetyczne, i eteryczne. Obecnie wielu producentów oferuje swoje produkty w cenach sięgających kilkunastu lub przekraczających kilkaset złotych. Od czego to zależy? Wysokość ceny uzależniona jest od wielu czynników. W grę wchodzą tu między innymi: skład, kraj pochodzenia, metoda pozyskiwania i wiele innych. Bardzo trudno jest sprawdzić, który olejek słonecznikowy będzie dla nas najlepszy. I właśnie dlatego czytamy opinie i komentarze innych osób, które stosowały dany produkt.

Olejek słonecznikowy do włosów kupimy także w aptece i sklepie zielarskim. Produkty takie były na pewno tłoczone na zimno i nierafinowane. Mamy więc pewność, że zawierają wszystkie niezbędne do odżywienia włosów składniki i potrafią zdziałać cuda. Przy kupnie zwracajmy uwagę na: sposób tłoczenia, kraj pochodzenia surowca lub samego olejku, opakowanie. Te informacje powinny być zazwyczaj podane na etykiecie.

Bardzo ważne jest przechowywanie produktu. Jeżeli będziemy przestrzegać zaleceń podanych przez producenta, z pewnością olejek słonecznikowy posłuży nam na bardzo długo. Produkt należy przechowywać w butelce z ciemnego szkła lub w zacienionym i suchym miejscu. Nie wolno narażać go na działanie wilgoci i powietrza, a także drobnoustrojów i bakterii. Pamiętajmy, że produkt na umyte włosy powinnyśmy aplikować czystymi dłońmi.